ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12409119
nr 1240 9119
förgylld, Nyrokoko, 187x70
Kondition: slitage
Utrop:
2.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 11 mars 2019
kl 21:03:44
4.000 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
5.400 kr
5.200 kr
5.400 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
6.400 kr
6.600 kr (Budbetjänt)
6.800 kr
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.